Pectosol zamiast ACC 300/600

Pectosol

Pectosol to preparat przeznaczony do stosowania w przypadku stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, szczególnie w sytuacjach, gdy utrudnione jest odkrztuszanie zalegającej w nich wydzieliny. Pectosol ma formę koncentratu, którego określoną ilość należy rozprowadzić z wodą, sporządzając rozwór doustny.

Co wchodzi w skład Pectosolu?

Pectosol jest naturalnym ekstraktem z czterech ziół. Znajdziemy w nim ziele tymianku, porost islandzki, ziele hyzopu a także korzeń mydlnicy. Substancją pomocniczą jest gliceryna.

Tymianek na układ oddechowy

Tymianek ma działanie przede wszystkim wykrztuśne. Pod wpływem jego działania nabłonek górnych dróg oddechowych wzmaga wydzielanie śluzu, rozrzedzając tym samym gęstą wydzielinę zalegającą w gardle. Dzięki temu łatwiejsze jest jej odkrztuszanie. Flawonoidy ziela tymianku działają rozkurczowo.
Fenolowe składniki tymianku hamują rozwój a nawet niszczą grzyby chorobotwórcze i florę bakteryjną, zwłaszcza paciorkowców górnych odcinków dróg  oddechowych. Napar z ziela stosuje się do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła wywołanych przez bakterie ropotwórcze lub grzyby. Tymianek wspomoże leczenie nieżytów gardła ze skąpą wydzieliną, kaszlem oraz chrypką.

Porost islandzki

Porost islandzki działa przede wszystkim wykrztuśnie. Jest on doskonałym współtowarzyszem dla tymianku, gdyż obaj działają w tym samym kierunku. Porost ma ponadto właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Wskazaniem do zastosowania porostu islandzkiego będzie różnego rodzaju kaszel, stany zapalne i zakażeniowe układu oddechowego, chrypka oraz przeziębienie.

Hyzop lekarski

Hyzop to kolejne zioło na liście składników Pectosolu. Działa on wykrztuśnie, podobnie jak poprzednicy. Po doustnym podaniu wyciągu z ziela hyzopu zawarty w nim olejek eteryczny jest częściowo wydalany przez płuca wraz z wydychanym powietrzem. Drażni on śluzówkę powodując wzmożone wydzielanie śluzu oskrzelowego, co ułatwia odkrztuszanie. Na błony śluzowe hyzop działa ściągająco, przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie.
Zleca się stosowanie hyzopu w przewlekłych nieżytach gardła i oskrzeli, którym towarzyszy suchy, męczący kaszel oraz zaleganie skąpej, gęstej wydzieliny w drogach oddechowych.

Mydlnica

Korzeń mydlnicy jest typowym surowcem saponinowym. Wyciągi z mydlnicy podane doustnie drażnią błony śluzowe jamy ustnej oraz gardła. Pobudzają one czynności wydzielnicze, zwłaszcza błon śluzowych gardła i oskrzeli. Na błony suche, pozbawione śluzu działają powlekająca, obniżają wrażliwość gardła i oskrzeli na bodźce i osłabiają odruch kaszlowy. Jeśli zaś błony pokryte są zgęstniałą wydzieliną, to rozrzedzają one śluz. Umożliwia to wyzwolenie reakcji wykrztuśnej i w konsekwencji powolne usuwanie zalegającej wydzieliny i bakterii z górnych dróg oddechowych.

Jak więc widzimy Pectosol ma świetny skład, wszystkie zioła wchodzące w jego skład działają wykrztuśnie oraz przeciwbakteryjnie na błony śluzowe układu oddechowego. Dodatkowym jego atutem jest całkowicie naturalny skład a co za tym idzie, małe prawdopodobieństwo podrażnień żołądka. Polecam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *