Echinacea Complex Puritan’s Pride

Poniższy tekst nie nie jest reklamą. Uważam, że Echnacea jest bardzo dobrym ziołem na odporność, natomiast produkty firmy Puritan’s Pride są bardzo dobrej jakości. Dlatego też dzielę się z Wami informacjami zawartymi w oryginalnej ulotce suplementu Echinacea Complex Puritan’s Pride.

Skład Echinacea Complex Puritan’s Pride

Jedna kapsułka zawiera: krzemionkę i stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.  Ponad to w jej skład wchodzą także: Herba Echinacea purpurea – jeżówka purpurowa, ziele, Radix Echinacea angustifolia – jezówka wąskolistna, korzenie, Radix Arctium lappa – łopian większy, korzenie, Fructus Sambucus nigra – bez czarny, ekstrakt z owoców, Fructus Capsicum annuum – papryka roczna, owoce. Zawartość: 450 mg % RDA – realizacji dziennego zapotrzebowania nie ustalono.

Przeciwwskazania do stosowania Echinacea

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, przyjmujesz jakiekolwiek leki lub masz jakieś dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem. Unikaj tego produktu także jeśli jesteś uczulony na słoneczniki lub kwiaty podobne do stokrotki. Przerwij stosowanie i skonsultuj się z lekarzem również wtedy, gdy wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane.

Uwaga

Produkt nie jest przeznaczony do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat. Chronić przed dziećmi. Nie używaj, jeśli uszczelka pod korkiem jest zerwana lub jej brakuje. Co więcej, unikaj picia kawy.

Zwiększenie efektu terapeutycznego

Efekt terapeutyczny zwiększy: naturalna witamina  C zawarta w: Alpha Sorb-CTM-500, Alpha Sorb-CTM-1000, C 1000, Super C-1000 complexTM.

Interakcje Echinacea Complex Puritan’s Pride

Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego przyjmowania z antybiotykami, lekami na nadciśnienie, lekami immunosupresyjnymi (prednizon), lekami na hipercholesterolemię i midazolam, W celu uniknięcia interakcji zachowaj odstęp 4-6 godzin podczas przyjmowania tego suplementu.

Dawkowanie Echinacea Complex Puritan’s Pride

Przyjmuj doustnie 2 kapsułki 3 razy dziennie, 30 minut przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczaj zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Przechowywanie Echinacea Complex Puritan’s Pride

Przechowuj w ciemnym i suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosuj przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

Opakowanie

100 kapsułek po 450 mg.

Działanie  Echinacea Complex Puritan’s Pride

Jeżówka purpurowa, jeżówka wąskolistna, łopian większy, bez czarny, papryka roczna E.purpurea i E.angustifolia to gatunki jeżówki stosowane przez Indian Ameryki Północnej. Zwłaszcza Plemiona Równin uważały E.angustifolia za lek na wszystkie dolegliwości. Do National Formulary – Farmakopei Stanów Zjednoczonych roślina trafiła w 1916 – 1950 r. Wszystkie gatunki jeżówki mają podobne właściwości i zastosowanie. Działają wyraźnie odtruwająco  na układ krążenia, limfatyczny i oddechowy. Pobudzają także układ immunologiczny, działają antybakteryjnie i antywirusowo, przyspieszają leczenie grypy i przeziębienia. Wraz z A. lappa (łopianem) likwidują również infekcje gardła. W listopadzie 2009 r. opublikowano wyniki badań świadczące o przeciwwirusowym działaniu preparatów z E. purpurea w stosunku do wirusów grypy H5N1, H1N1 i H7N7.  Korzenie E. angustifolia zawierają echinacynę, która wzmacnia organizm przeciw infekcji wirusowej i bakteryjnej.  A. lappa stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, żółci i enzymów proteolitycznych – trzustkowych. Zwiększa także przesączanie w kłębuszkach nerkowych, co zwiększa ilość wydalanego moczu. Ekstrakty z S. Nigra (czarnego bzu) działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, antyseptycznie, napotnie i przeciwgorączkowo. C. annuum (papryka roczna) działa tonizująco i antyseptycznie, a także pobudza układ krążenia i pokarmowy oraz zwiększa pocenie się.

Wskazania do stosowania Echinacea Complex Puritan’s Pride

Wzmocnienie układu immunologicznego w okresie okres jesienno – zimowym, „choroby gorące”, przeziębienie, grypa, zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, zatok, spojówek, ucha środowego, opłucnej, stan podgorączkowy, niższa gorączkowa do 38 st C, kaszel, przewlekłe zakażenie układu oddechowego, a także astma. Działanie immunomodulujące: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, zmniejszenie immunosupresji (autoagresja komórkowa), hamowanie wydzielania histaminy (mediator procesów zapalnych w alergiach). Wspieranie układu moczowego w przewlekłych zakażeniach układu moczowego.

Nie odpowiadam za skuteczność medykamentu Echinacea Complex Puritan’s Pride.

echinacea complex puritan's pride
echinacea complex puritan’s pride

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *